| click7272 a întrebat:

Buna seara, sunt clasa a 8 a,raman corijent la romana, si la vreo 3, 4 materii cu media neincheiata,de corijenta stiu,trebuie in toamna,dar cu materiile cu medii neincheiate,ce fac, cand se dau sau cum, multumesc!,scuzati de categoirie, da am pus si in alta parte si nu mi-a raspuns nimeni!

4 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Nu mai vorbiti aiurea bai.

Copilu`fii atent aici..Mediile neincheiate te duci frumos la vara inainte de corijare cu toata materi din semestrul 2 invatata si te asculta, iti da un test dupa care iti pune o nota.

Am ramas si eu cu 3 medii neincheiate anul trecut, intra9a, si NU eram corijenta.Pur si simplu, aveam medii neincheiate.
Exista multe diferente intre corijenta si medie neincheiata.

La corijenta trebuie sa inveti toata materia de la inceputul anului, iar la incheierea situatie, doar materia de pe semestrul in care nu ti-a incheiat.
Ce se mai baga lumea asta in seama fara sa stie nimic.

Pune maman si invata acum, saptamana asta cat ai timp, ca sa nu mai ramai pe vara ca nu mai poti da testarea aia nationala pentru repartizarea la liceu.

| EmmyRock a răspuns:

Daca ramai cu media neincheiata ramai corijent. Si mi se pare ca e acelasi lucru cu corijenta. Dar daca iti dubleaza nota pe care o ai sau daca iti da nota pe ochi frumosilaughing poate tio incheie.batting eyelashes

| xCruz a răspuns:

Poi daca o sa ai la vreo materie media neinchiata nu mai poti face nimic happy repeti anul. deci roaga-te de profesori sa ti le incheie decat sa treci din nou prin acelasi an.