| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a V-a. Daca am terminat semestrul I cu media 9.78, semestrul II cu 10 si semestrul III tot cu 10, ce medie generala as avea la sfarsit de an? As putea lua premiul I cu aceasta medie? Ofer funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

9.92
Cu siguranta iei premiul 1! Cum poti sa inveti atata?

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Iti multumesc pentru funda happy
Un an nou fericit sa ai :*

| Kissurose a răspuns (pentru pwp):

Mersi, la fel.

| LolaLollita a răspuns:

Scumpa, anul scolar are doar doua semestre si abia s-a terminat primul. Cum ai terminat tu 3 semestre?

| FuckSchool a răspuns:

Paii media ta ar fi cam 9, 89 deci cu siguranta vei putea sa iei premiul 1 happy.

| mariass a răspuns:

De unde esti tu, de ai 3 semestre intr'un an scolar?!

| piki a răspuns:

Bravo cu o medie asa buna! 9, 92 este media ta generala si ei sigur premiul I. La mine la scoala se ia diploma de merit - media 10 curat si Premiul I - media intre 9, 50 si 9, 99

| myx a răspuns:

Eu cred ca da...deoarece iti iese media 9.92.happy depinde daca este altcineva cu medie mai mare. dar e posibil sa iei si tu pemiul I deoarece 9.92 este o medie foarte marewinking
funda?smug