| farcasgiulia a întrebat:

Vreau sa o invat pe sora mea literele de mana. Ea inca nu este la scoala, dar vreau sa o invat dinainte.Imi puteti spune va rog in ce ordine se invata la scoala literele de mana?

Răspuns Câştigător
| TheBloodyRoses a răspuns:

A mic, a mare, m mic, m mare, u mic, u mare, n mic, n mare, i mic, i mare, e mic, e mare, r mic, r mare, c mic, c mare, o mic, o mare, l mic, l mare, ă mic, ă mare, apoi vor invata,,ce''. Apoi : s mic, s mare, v mic, v mare, ş mic, ş mare, t mic si mare, apoi,,ci'', p mic, p mare, d mic, d mare, î mic si mare, â mic si mare, b mic, b mare, ţ mic si mare, apoi g mic si mare, apoi,,ge'', apoi h mic, h mare, f mic, f mare, apoi,,gi'', j mic, j mare,,,che'', z mic, z mare,,,chi'',,, ghe'',,, ghi'', k mic, k mare, x mic si x mare. Awww, e obositor sa scrii atat :))

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Mai bine stai tu cuminte, invat-o sa citeasca nu sa scrie.
Scrisul se formeaza treptat, cu bastonase, linute, abia apoi litere, daca i-l formezi stramb o sa fie greu sa isi revina si o sa aiba note mici la scoala din cauza ta.
Bafta

| IQ156 a răspuns:

De la A pana la Z. Funda?

| itsirc3 a răspuns:

Corect SolutiiPC, mai bine o inveti literele de tipar si sa citeasca. Literele de mana o sa le invete de la invatatoare exact cum trebuie facute. Succes!

| qxSmilee a răspuns:

Uite, parerea mea e sa ii iei un abecedar. Sau mai bine invat.o literele de tipar.