| Andreea0612 a întrebat:

Trebuie sa duc dirigintei o cerere pentru motivarea absentelor, marti. Problema e ca nu stiu ce sa scriu.
I-am zis ca am treaba la bacau azi (adica in alta localitate decat unde stau eu acum), trebuie sa plec cu bunica undeva si nu stiu cum sa formulez asta in cerere.
Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| mateiass a răspuns:

Subsemnatul_____, parinte al elevului____, din clasa ____, va rog sa aprobati motivarea absentelor fiului/fiicei mele in zilele de___, cand a lipsit de la cursuri pe motive de____( sanatate/probleme familiale etc).

Data___

Semnatura,
____

Domnului Diriginte al clasei ____

Probleme familiare trebuie sa scrii. Normal nu se cer mai multe detalii in cazul acestor probleme.