| EvangelineDS a întrebat:

Hei! Imi puteti da n model de cerere pentru motivarea absentelor? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| StanculescuMaria99 a răspuns:

Tatal tau sau chiar o ruda de a ta.In nici un caz nu o poti scrie tu. Daca nu ai pe nimeni in familie care poate, du-te la doctorul de familie sa iti dea scutire medicala. Funda?

6 răspunsuri:
| ade291 a răspuns:

In general, scutirile (nu cele medicale) sunt scrise de unul dintre parinti. Trebuie sa se precizeze numele tau, data la care ai lipsit, motivul si numele celui care scrie.

| StanculescuMaria99 a răspuns:

Uite aici un model, dar trebuie sa fie scris de mama ta:

,, Va rog sa il invoiti(sau scutiti) pe elevul____(numele tau) pentru data de____pentru ca ____(de ce ai lipsit).
Multumesc,
_____(numele mamei tale),,

Sper ca te-am ajutat!

| EvangelineDS explică (pentru StanculescuMaria99):

Nu se poate si de altcineva? Mama nu e prea ''disponibila '' acum.

| alinagyo a răspuns (pentru EvangelineDS):

Sigur ca se poate si altcineva, tata, bunici.Eu singura mi-o fac si scriu numele unui parinte.Scrii si tu "bunica elevei ____din clasa___, va rog sa-i motivati absentele din data____.
Precizez ca a lipsit pe motive personale.Multumesc anticipat. apoi scrii data si semnatura

| EvangelineDS explică (pentru alinagyo):

Am pe cineva. Eu singura nu prea pot, pentru ca nu am un scris foarte convingator.

| EvangelineDS explică (pentru StanculescuMaria99):

Doctorita e obligata sa-mi dea scutire doar pentru chiul? Si cat ar costa?

| StanculescuMaria99 a răspuns (pentru EvangelineDS):

Tatal tau sau chiar o ruda de a ta.In nici un caz nu o poti scrie tu. Daca nu ai pe nimeni in familie care poate, du-te la doctorul de familie sa iti dea scutire medicala. Funda?