| aaaasdff a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a, profil stiinte sociale si ma macina inca de pe acum problema facultatii. Inca nu m-am hotarat ce fel de facultate as putea sa urmez. Pot spune ca imi plac limbile straine, istoria, economia. Dar nu imi asigura un loc de munca stabil si bine platit!

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Poţi încerca la Drept. După îţi poţi continua studiile la INM si devii procuror sau judecător sau la Barou şi devii avocat.
Şi Academia de Poliţie ar fi o opţiune, dacă îţi place.
Facultatea de Pshiologie, Istorie, Arhivistica, Limbi straine sau Sociologie ar mai fi încă câteva opţiuni.
Un loc de muncă cât de cât stabil şi destul de bine plătit ( la nivelul ţării noastre ) îl poţi obţine după ce termini Academia de Poliţie. Însă cum la noi se poate întâmpla orice, şi în această meserie există dubii cu privinţă la stabilitate.
Baftă!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Sadop):

Da explica-i cat costa sa ajungi intr-un barou si ca trebuie sa ia si bacul

| Sadop a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Cred că se subîntelege că trebuie luat BAC-ul, atâta timp cât vorbim despre Facultate.
Cât despre costul Baroului, întradevăr este mare.

3 răspunsuri:
| NICKSOOO a răspuns:

Dreptul