| Evaaa a întrebat:

Buna!
Va rog,imi puteti sugera cateva licee (decente, in care colectivul sa fie ok, sa se învețe bine) din București cu media de admitere intre 8.00-8.50?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

La Monet fratele meu te așteptwinking

| Evaaa explică (pentru Catrice):

Media de admitere este peste 9

| Catrice a răspuns (pentru Evaaa):

Eee pai cine a zis ca nu te poți muta după....sau ca mediile îs la fel anul asta.

| Evaaa explică (pentru Catrice):

Sper sa fie medii mai mici...

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mihai Viteazul, tu de unde esti?

| Evaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum trec in clasa a 9 a, mi-a iesit media de admitere 8.50 si nu stiu unde as putea sa ma duc ( Bucuresti)

| isemilia a răspuns:

1. Fiecare e subiectiv cu privire la licee. Un colectiv in care tu te simti bine poate fi pentru mine unul in care nu ma regasesc deloc. Sau invers.
2. Nimeni nu stie mediile de admitere. Alege liceele in functie de preferintele tale. De preferat e sa incluzi in lista, la final, macar inca 2 - 3 optiuni unde anul trecut s-a intrat cu o medie cu 1 p - 0, 5 p mai mica decat cea pe care o ai tu, ca sa te asiguri ca vei fi repartizat / repartizata undeva.
Mult succes la admitere!

| Alexnix1 a răspuns:

Spiru Haret, Cosbuc.

| Evaaa explică (pentru Alexnix1):

Se intra cu medie foarte mare la aceste licee