| NeganMyLove a întrebat:

Vreau repede să răspundeți! Maine am evaluare nationala la mate și mi-am amintit de o chestie! La subiectul 1 unde scrie sa scriem doar răspunsurile. Are ceva dacă scriem și rezolvarea sau NU trebuie sa scriem?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La subiectul I trebuie doar răspunsurile, dacă vrei sa faci și rezolvarea nu are nimic, doar demonstrezi cum ai ajuns la rezultat. Succes! crying

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Par clare cerintele. Doar rezultatul.

| Catrice a răspuns:

Dacă nu zice sa rezolvi, nu rezolvi nimic.

| RKBlue a răspuns:

Nu trebuie scrisa rezolvarea. Scrie clar pe fisa ca trebuie puse numai rezultatele finale.

| NeganMyLove explică (pentru RKBlue):

Aa. Ok. Dar oare are ceva dacă fac și eu o scurtă rezolvare?

| Krazy124 a răspuns (pentru NeganMyLove):

Nu

| RKBlue a răspuns (pentru NeganMyLove):

Nu stiu. Noua ne-a zis clar sa nu facem, si nimeni nu a facutlaughing De ce sa scrii in plus? Chiar daca nu pare, asa mai pierzi niste timp din examen(cateva minute) de care sigur vei avea nevoie la ultima parte.
La unele examene se depuncteaza daca scrii in plus unde nu se cere, dar nu stiu daca si aici(nu cred).

| DoctorWh0 a răspuns:

Doar rezultatul.
Nu iti cere nimeni rezolvarea. Fa-o pe ciorna si gata.

Întrebări recente