| INCREDIBILus a întrebat:

Stie cineva ce compunere(subiectul I) ne va da la examenul de evaluare nationala de marti?
Adica o sa ne dea opinie, apartenenta, caracterizere, titlu sau rezumat?
Si o sa ne dea pentru text la prima vedere sau pentru "o opera studiata de tine"?
REPEDE RASPUNDETI VA ROG

6 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Subiectele sunt secrete frate...Sigur va fi la prima vedere, asa a fost mereu.

| ayosmdk a răspuns:

No one knows, bro!

| INCREDIBILus explică (pentru ayosmdk):

Ce inseamna"No one knows, bro!"? sti ce o sa se dea?

| anabelisa a răspuns:

Bineinteles ca nimeni nu va va divulga subiectele examenului, pe care le veti primi in ziua cu pricina, intr-un plic sigilat.
Bafta la examene!

| INCREDIBILus explică:

Ce pierzi daca incerci...

| ViewX a răspuns:

Pai... in primul rand nimeni nu stie ce tip de compunere se va da la subiectul I doarece subiectele vin de la Minister in aceeasi zi in care se dau examenele. Oricum din ce am observat mai mult pe testele pe care le-am lucrat pe parcurusul anului este ca mai mult am gasit poeziile lirice in care iti da sa le comentezi si in afara de asta iti mai poate da sa demonstrezi ca este basm, nuvela, pastel sau schita.
Si da, se poate si sa vina si o opera studiata la clasa pe care tu trebuie sa o stii de dinainte + mai poate veni si sa demonstrezi ca un text este un text nonliterar/nonfictional.