| Anonime a întrebat:

Vreau sa dau la liceu la profil uman.Eu mi-as dori sa intru la filologie, dar si la stiinte sociale.Imi puteti da mai multe detalii, adica ce materii se fac,(ce materii s-au scos fata de cls a8-a)si la ce dai teza.[la ambele profile vreau sa stiu] Multumesc!

4 răspunsuri:
| RфZaημtzα a răspuns:

Eu stiu sa-ti zic de Uman.Eu acolo sunt si e super pentru ca e un nivel de invatare mediu.Eu fac in plus logica, latina, romana[ 4 ori/saptamana] si dau teza la latina, romana, istorie si franceza.

| Gamers a răspuns:

Filologia si stiintele sociale sunt teoretic la fel la filologie faci romana multa limbi straine logica istorie geografie si dai teza la romana mate obligatori si cred ca iti alegi sa dai teza la o limba straina si la alegere intre istorie si geografie la.Stiintele sociale au si ora de psihologie si cam tot asa romana limbi straine, istorie geografie, logica insa nu stiu ce teze dai la aceasta presupun ca sunt asemanatoare cu cele de la filo.

| podaru17 a răspuns:

Deci eu sunt la uman acum am trecut in clasa 11, depide de tine unde vrei sa mergi mai departe la facultate, sfatul meu este sa mergi la uman pentru ca de aici te poti duce la cam toate facultatile din tara, acum depinde de tine ce vei face tongue! (materii o sa faci fizica cm 3 ore pe saptamana, bio 2, chimie 2, si o sa ai optionale pe cls 9 1 cred ca o sa va puna romana tongue, iar de pe cls 10 va alegeti 2 optionale, 11 va alegeti 5 tongue funda big grin?

| podaru17 a răspuns:

Doamne vr sa scriu real laughing sa mergi da am citit uman dp la astia si am scris si eu uman laughing