| Horan_Anka_1997 a întrebat:

Vreau sa intru la facultatea de drept.Ce mi-ar trebui sa intru? Ce liceu mi-ar fi cel mai eficient?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai diploma de bacalaureat si sa reusesti la admitere. Nu conteaza prea mult profilul liceului absolvir dar un profil de stiinte sociale sau filologie te ajuta putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai totul depinde de facultate pe care o vrei tu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să te înscrii la Facultatea de Drept, atunci este PREFERABIL să faci un liceu cu specializarea de Ştiinţe Sociale sau Filologie ( dar, totuşi, poţi face ORICE liceu doreşti )!
Evident, trebuie să absolvi liceu, să ai Diplomă de BAC, după care te poţi înscrie la facultate...

Detalii despre modalitatea de admitere la Facultatea de Drept găseşti pe site-ul oficial al facultăţii dorite big grin

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

Nu contează. Nu are importanță liceul. Totul ține de tine de modul în care înveți și cum te prezinți.
Dacă iei bacul e perfect. Ar fi bine cu notă mare pentru că la unele facultăți admiterea este pe bază de dosare, iar la altele examen.

| raluk27 a răspuns:

Nu prea are importanta liceul. Poti ajunge student la drept si daca ai terminat la filologie, si la mate-info si la stiinte sociale.