| Marck94 a întrebat:

Vreau sa invat limba maghiara, sa stiu tot. Cum sa invat? In cat timp as invata tot? Vreau sa ma mut in Ungaria ca e aproape de satul meu.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Limba respectiva este grea de invatat,eu unu as incepe prin a cauta cele mai populare cuvinte si cele mai populare verbe,as avea grija la pronuntare,as vedea desene animate, as citi mult, e important sa vorbesti cu un nativ care vorbeste gramatical nu in dialect,sunt multe dialecte, unul din ardeal nu se intelege cu unu din banat decat daca vorbesc gramatical, limba scrisa, nu exista sa invat tot, o limba se invata o viata, si eu invat mereu cuvinte noi, de asta exista dictionar, intr-un an ai putea ajunge la un nivel b1

| Elena9328 a răspuns:

Caută un meditator care sa te învețe.
Îți ia ceva. Nu știm noi ce capacitate de învățare ai tu, că să știm noi in cat timp ai învăța tu tot. Mutate, daca asta crezi că te ar ajuta.

| Itanul a răspuns:

Tu locuiesti undeva in zona de granita cu Ungaria? Si nu ai invatat maghiara de la copiii cu care ai crescut?