| alexandra0234 a întrebat:

Buna, vreau sa sustin admiterea la medicina anul viitor, intru in clasa a 12a la profil uman, credeti ca mai am timp sa recuperez materia intr-un an?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta depine numai de tine!
Noi chiar nu avem cum stii care este nivelul tau de cunostinte la ora aceasta, si nici cat de capabila esti tu sa inveti zilnic, inca 2-3 ore extra, peste materia zilnica de las coala si pregatirae examenului de BAC.

| eve2707 a răspuns:

Se poate, exista cazuri, numai sa te apuci de invatat de pe acum * no joke, ca si eu m-am pregatit anul asta si e horror cand ai si bac si admitere *. Grile, grile, grile si iar grilee. Conteaza si la care centru dai, materia, dificultatea grilelor si concurenta difera.