| SweetCherry a întrebat:

Vreau sa va intreb, voi cum va pregatiti pentru bac? Cum e matematica de clasa a 12 a? Pana acum am inteles tot, nu am avut note foarte mari pana in 8 la mate.Eu fac cam 2 3 ore pe zi la matematica.As vrea sa imi dati sfaturi despre cum sa fac sa ma organizez (eu dau la biologie romana si mate m1).Si mai vreau sa va intreb daca ati luat pastile pentru memorie. Cand si de care?

7 răspunsuri:
| Nectunt a răspuns:

Bună! Am răspuns mai pe larg referitor la bacalaureatul la matematică pe site-ul meu: http://nectunt.ro/articole.php?art=11.

Eu am susținut examenul anul acesta, în vară, la română, matematică și informatică. Nu pot să îți dau sfaturi pentru biologie, dar la română nu a fost nevoie, în cazul meu, decât de citirea operelor, învățarea poeziilor pe de rost și deținerea unor noțiuni despre curentele literare.

Dacă vrei să fii prima la bacalaureat îți trebuie muncă, concentrare și puțin noroc, iar dacă te mulțumești cu o medie sub 9, efortul minim este de ajuns.

| Eyesblue a răspuns:

Matematica de-ale 12a conține analiză matematica, legi de compoziție, polinoame. De ex eu am dat anul ăsta bacul în iulie și țin sa-ti spun că m-am apucat de învățat la matematica încă de la începutul clasei a 12a. Prima data m-am axat pe subiectul 1, am făcut toate variantele de la subiectul 1, după am combinat subiectele pentru ca poți sa uiți. Sfat : fa mereu câte o variantă, doua pe zi. La matematica trebuie exercițiu mult și dacă iei din timp o sa fie ușor. Subiectul 1 conține materia de-ale 9 - 10 a. Subiectul 2 conține materia de-a 11-12, iar subiectul 3 materia de-a 11-12. Succes, spor, voință și baftă!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eyesblue):

Sii cat ai luat cu 1 an de invatat?

| Eyesblue a răspuns (pentru Cosmin86):

9,90

| Eyesblue a răspuns (pentru Cosmin86):

Au fost ușoare subiectele, dar trebuie să te apuci pe bune de învățat în a 12a...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eyesblue):

Stiu, m-am apucat in 2005 cand am dat happy

| Eyesblue a răspuns:

Ma bucur