| Anonim375 a întrebat:

Vreau si eu un sfat pentru a intelege mai bine algebra.Geometria o inteleg si si stiu sa rezolv probleme dar algebra mai greu.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Alisayer a răspuns:

In cazul tau e bine sa citesti atent Teoremele.Rezolva cit mai multe exercitii, si mai ales incearca sa intelegi fiecare exercitiu rezolvat.Nu lasa nici un exercitiu neanalizat si neinteles.Succes!

4 răspunsuri:
| gmxromania78 a răspuns:

Pai nu am ce sfat sa iti dau decat sa iei meditatii, alta solutie nu vad!

| NoNameasdod a răspuns:

La mine e invers laughing nu pricep deloc geometria (ma rog, depinde si in ce clasa esti big grin, in cazul tau) si maine dau test I don't want to see. Ai 2 variante : Ori faci meditatii ori faci exercitii in plus. Sau ii poti cere profului/profei de mate sa iti dea exercitii iar tu sa le rezolvi acasa [sau cat stii/poti] si apoi ea te verifica, te ajuta si ti le explica. Ori, daca ai pe cineva care se pricepe la geometrie, din familia ta ..il/o poti ruga sa te ajute. Bafta.

| Anonim375 explică (pentru NoNameasdod):

Sunt intra 6 si cam aceste numere intrgi sunt singurile care se prind de mine dar ecotile si inecoatile sunt praf

| NoNameasdod a răspuns (pentru Anonim375):

Si eu sunt in aceeasi clasa [ a 6 a ] happy. noi de curant am facut numerele intregi [ cele cu moduli sau altele.hee hee]. happy Si mi-a fost putin greu la inceput dar acum le inteleg mult mai bine happy. Oricum, sper sa te descurci :*.