| GaN a întrebat:

In vara vreau sa imi continui studiile, urmand o facultate. Deocamdata am ales Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii şi Tehnologia Informaţiei, ramurele:
- Inginerie electronică şi telecomunicaţii
- Calculatoare şi tehnologia informaţiei

1. Am media in clasa 9-12 cam 9 si la bac ma astept la un 7, 50-8. Crede-ti ca as putea intra la unul dintre aceste programe?
2. In ce constau examenele de admitere la aceste programe? sau care sunt materiile la care voi da examen de admitere?
3. Ce alte facultati in domeniul IT cu invatamant la zi mai cunoasteti in jurul orasului Bucuresti( Giurgiu, Pitesti Ilfov sau chiar Bucuresti)

Multumesc! Voi acorda funda!

Răspuns Câştigător
| andreeaoprea a răspuns:

Facultatea de Informatica de la Universitatea Bucuresti, facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica(ASE), insa fiind la ase vei face si economie destula de multa, insa si programare de iti ajungelaughing). La poli stiu ca se da fizica si mate la admitere in general. Mediile de la liceu si bac nu cred ca au o pondere foarte mare. La univ la fel nu prea conteaza mediile si se da matematica si informatica, iar la ase se da mate(de anul urmator un M3) +economie(usurica).(again mediile au o pondere de vreo 30 %, restul examen admitere). Bafta la BAC big grin(again mediile au o pondere de vreo 30 %, restul examen admitere).

| andreeaoprea a răspuns (pentru andreeaoprea):

Scuze pentru ultima paranteza, a ramas de la retusurile finale facute postuluibig grin

| GaN explică (pentru andreeaoprea):

Cum adica M3? mai usor ca M2?

| GaN explică (pentru andreeaoprea):

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns! :*

| andreeaoprea a răspuns (pentru GaN):

Scuze nu am mai intrat pe aici. da, M3 e mai usor decat M2...cu placaeretongue

| GaN explică (pentru andreeaoprea):

Si la universitate si la politehnica stii cumva ce fel de matematica? m1, 2,3

| andreeaoprea a răspuns (pentru GaN):

Nu stiu momentan, dar o sa intrebtongue

| GaN explică (pentru andreeaoprea):

OK. Daca poti sa aflii te rog frumos sa ma anunti si pe mine. Imi poti da un mail la adresa geo_gvn19@yahoo.com si sa imi zici si mie. Iti multumesc foarte mult pentru ca ma ajuti! :*