| UnCorazonLocoooo a întrebat:

Bună ziua. Astăzi au venit rezultatele la evaluarea națională. Ei bine, nota de la matematică a fost 8.80. Mi s-a părut foarte ciudat. Mă uitasem pe barem și știam că nu prea am greșit. Atunci am mers și i-am spus doamnei directoare. Aceasta, fiind profesoară de matematică, mi-a luat ciornele(pe care scrisesem toate rezolvările) și a corectat la sânge totul, după barem. A corectat de mai multe ori și mereu îi ieșea 9.80. De aici a rezultat că cei care au corectat nu mi-au pus punctul din oficiu. Cel puțin așa susține ea. Și așa cred și eu. Pentru că este imposibil să fie corect. Acum nu știu. Mă simt foarte neîndreptățită. Doamna directoarea spune să nu depun contestație pentru că, vorbele ei " Lasă Ellena, că oricum îți iese media de admitere și nu contează nota asta. Eu știu foarte bine că tu ești deșteaptă și inteligența pe care o ai nu poate fi contestată de nimeni. Lasă totul așa că e bine. ".
Voi ce credeți?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu zic sa faci contestatie...rapid!

| DeXxa a răspuns:

Daca iti iese media de admitere, ce mai vrei? straight faceTu fii mandra de tine cu ce ai facut...

| Sorelina a răspuns:

Poate ai uitat sa transcrii vreun exercitiu!

| Gabriel1 a răspuns:

Daca depui contestatie, poate vei avea neplacerea de a vedea o nota mai mica decat 8.80.happyCat timp intri la ce liceu ai dorit, cred ca nu ar trebui sa depui.

| housen a răspuns:

Depune contestatie... daca vrei sa intri la un liceu cat mai bun...dece sa nu o pui ca doar meriti notabig grin bafta la liceu

| illidan1150 a răspuns:

Cred ca pe directoarea ta a lovit-o un ghiveci in cap laughing