| joshua145 a întrebat:

comunitate! Sunt elev in clasa a X-a si,dupa cum probabil stiti,se studiaza psihologia in acest an. Ma pasioneaza destul de mult si as dori sa merg la olimpiada happy Doar ca e o singura problema. Avand o singura ora pe saptamana,nu pot face multe la scoala la disciplina asta,insa am studiat putin modelele de olimpiada din anii precedenti si observ ca la unul dintre subiecte si cere analiza profilului psihologic. Noi la ora nu prea invatam asa ceva. Dar,as dori sa va intreb cam ce este si prin ce se diferentiaza de analiza literara a personajului(sunt aproape sigur ca aceste doua analize sunt diferite). Nu plagiez,ci v-as ruga doar sa ma ajutati cu o schema a unei asemenea compuneri si cam ce presupune. Poate cineva care deja a fost la olimpiada? Multumesc si va apreciez raspunsul cu o "fundă"si un ajutor pe viitor(se intoarce roata, nu?winking )

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Cel mai bine e să îi spui profei tale că vrei să mergi la olimpiadă, s-ar bucura și te-ar ajuta cu materialele de care ai nevoie, cel mai probabil a mai avut elevi care au fost de-a lungul timpului. Sigur are cărți de psihologie și ți-ar putea împrumuta și să te îndrume. Mult succes!

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca ai nevoie de materiale de clasa a 10a din afara manualului, ma poti contacta. Nu am fost la olimpiada, dar am dat admitere la psihologie si cunosc materia, iar forma veche a admiterii era similara olimpiadei cu tot cu sintezele.

| joshua145 explică (pentru whatevernvm):

Multumesc mult! Imi pare rau sincer ca nu se pot acorda doua fundite deodata... Cam cat ar costa sa le folosesc? happy

| joshua145 explică:

Alice in Chains, iti multumesc mult pentru raspuns happy da, i-am spus la inceputul anului scolar si a spus ca vom mai vorbi despre asta, fiind "prea multa materia la nivelul meu", probabil ca singurul lucru necesar acum este rabdarea...