| mdany a întrebat:

Daca am terminat 2 ani la facultatea de asistenti medicali, si doresc sa ma transfer la postliceal-sanitar pentru anul 3, la finalizare pe diploma voi avea PL(postliceal) sau SSD(studii superioare scurta durata)?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se aplica tuturor care au terminat facultatea, indiferent ca au urmat-o dupa liceu sau dupa o scoala postliceala, desi nu mai vad rostul facultatii dupa aceasta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe diploma o sa ai scola pe care ai terminat-o si dupa care ai sustinut examenele de absolvire, in cazul expus scoala postliceala.

| mdany explică (pentru Ioandelasal):

Si treaba cu SSD, aplica doar celor care au terminat postliceala si dupa au urmat facultate 3 ani?

| Ioandelasal a răspuns (pentru mdany):

Se aplica tuturor care au terminat facultatea, indiferent ca au urmat-o dupa liceu sau dupa o scoala postliceala, desi nu mai vad rostul facultatii dupa aceasta.