| IEpurasPufoSS a întrebat:

Buna ziua.
Frati-miu mai mic o sa se mute la alta scoala de la anul si intrebarea mea este: daca la scoala pe care o frecventeaza in prezent este intr-o clasa de intensiv engleza, va fi transferat direct intr-o clasa de acest gen? Sau trebuie sa dea din nou examenul? Poate fi admis intr-o astfel de clasa cu diploma de Cambridge, fara sa dea examenul, sau va fi repartizat in orice clasa cu locuri libere?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la scoală la el si intrebi la secretariat acolo ti se va raspunde.