| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, in Octombrie mi-am depus dosarul de alocatie la liceu pentru varsta de 18 ani, și nici in present n-am primit-o, as dori sa stiu cam cat dureaza in medie să ti se aprobe dosarul și sa primesti alocatia, daca stiti asta. Multumesc ????

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ar trebui sa nu dureze mai mult de o luna. Daca ti-au inregistrat dosarul (Atentie! S-ar putea sa nu-l fi inregistrat si atunci trebuie sa mergi in instanta daca ai dovada ca l-ai depus in octombrie) oricum primesti din urma banii, de la data depunerii. De ce n-ai mai dat pe la secretariat sa te interesezi? Poti face o reclamatie la director si daca nu se rezolva, la inspectoratul judetean.

| Okrutne a răspuns (pentru Salontanul):

Am sunat in Decembrie la secretariat și mi s-a zis că a fost trimis la casa de pensii pentru verificare și aprobare, de atunci nu mai stiu nimic.

| Salontanul a răspuns (pentru Okrutne):

Atunci ar trebui sa iei legatura cu Casa de Pensii Judeteana sa vezi ce se intampla! Poate ca scoala te minte si n-au trimis. Nu cred ca dau relatii prin telefon dar macar sa stii daca a ajuns la ei!