| secretsisecret a întrebat:

Nu este legat de o tema, dar as dori sa stiu cum trebuie sa arate o cerere la director pentru schimbarea clasei(toata clasa), am nevoie urgenta. multumesc

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la secretară (că tot acolo trebuie să lași cererea) și-ți spune ea in două vorbe, cum să faci. Grăbește-te!

| gheorghe699 a răspuns:

Tu nu ai invatat la scoala, sa faci o cerere? iti raspund chiar daca este la misto...
Domnule Director,
Subsemnatul, domiciliat in elev al scolii, in clasa a Prin prezenta, va rog sa binevoiti a aproba mutarea mea din clasa ..in clasa., solicit aceasta intrucat(deoarece...
...cu multumiri

data
numele (semnatura)
orasul...

| secretsisecret explică (pentru gheorghe699):

M-am lamurit, cererea nu e despre mine, ci ca sa ne mute intr-o alta incapere, mai incapatoare

| gabicoo a răspuns (pentru secretsisecret):

Misiune imposibilă!
De ce?
Stai să vezi:
- Dirigintele clasei face ședință cu pãrinții.
- La solicitarea acestora se poate face un memoriu semnat de toti parintii din clasa sau de majoritatea lor.
-Memoriul se înregistrează la secretariat și este înaintat directorului școlii.
-Daca este de acord directorul face o propunere către Consiliul de administrație al școlii.
-Consiliul de administratie aproba sau respinge cererea.
Până aici toate bune si frumoase. Însã realitatea românească e cu totul alta.
Dacă ai învățat până acum în acea peșteră cu statut de sala de clasă nu ai șanse să scapi din ea. Se aplică principiul continuității. Singura ta șansă e să te transferi în alta clasă.
Succes.
laughing
Dacă vrei o rezolvare rapidă pune toata clasa mână de la mână și face o surpriză placută directiunii.
Astfel problema ta se va rezolva cu " celeritate ", iar grota in care înveți va fi populată cu alte victime.
sad
I love Romania!
Bleah!
sad

| gheorghe699 a răspuns:

Scuze! am incercat sa iti raspund si sa pun puncte de suspensie, dar robotelul nu mi-a permis, daca ai nelamuriri ..cu placere