| Alex22C a întrebat:

Buna ziua!
Sfaturi pentru elaborarea unei lucrări de licența?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sfaturile si consultatiile despre licenta le primesti doar de la profesorul coordonator!

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești pe finalizarea studiilor, cred că știi că cel mai competent sfat (dacă admite grad de comparație) ți-l dă indrumătorul, proful ales de tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Discuți cu profesorul, ce vrea de la tine legat de asta.

| doctorandus a răspuns:

Dap, pentru orice idee luata de la altii dai sursa (citare). Citatele le pui intre ghilimele si dai sursa.

| Frank51 a răspuns:

Să nu inventezi din nou roata și să aberezi zeci de pagini, cu cât mai scurt și mai inteligibil cu atât mai bine.

Scris științific, abordare filozofică dacă îți permite timpul.

La fiecare idee mai importantă ilustrarea prin poze sau grafice.

Așezare în pagină, scris cu buline, bold, șamd acolo e cazul.

| gabicoo a răspuns:

Întreabă-l pe Câmpeanu! El e specialist în licențe și doctorate!

| MorcovMajestic a răspuns:

Sa ai un coordonator bun, care se implica