| Gabiwio489235b a întrebat:

sora mea a terminat clasa VIII-a si s-a inscris la asociatia romilor, pentru locurile speciale si as avea si eu cateva intrebari :
1. Avand in vedere pandemia cu corona virus, din cate stiu acum cativa ani trebuia sa mearga cel care s-a inscris la asociatia romilor pentru licee intr-un liceu respectiv unde se facea o sedinta si se spunea numele liceului, media si locurile disponibile si striga pe fiecare in ordine alfabetica apoi isi alegea liceul, anul acesta cum se va proceda?
2. Daca surorii mele i-a iesit media 7.23 poate sa se duca la un liceu de 8.50? Adica conteaza ce medie i-a iesit?
3. Cum trebuie sa procedeze in cazul de fata?
4. Exista un nr de telefon unde as putea suna sa aflu mai multe detalii? Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| nupreastiu2020 a răspuns:

Mediile vor creste foarte mult anul asta deoarece au fost multe medii mari si vor concura multi pe putine locuri. Sora ta probabil va intra pentru ca sunt locurile de romi, dar nu pot sa iti zic 100%. Sugestia mea este sa puna pe primele locuri liceele pe care le vrea printre care si ala de 8, 50, apoi sa aiba mai multe optiuni si cu unele de 7-7, 50. ca sa fim siguri ca o repartizeaza. Mult succes!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat