| BiraSorina a întrebat:

Bună ziua! Știți facultăți fără bac în județul Tulcea? Eu nu găsesc nicăieri! Nu vreau Postliceala că este cu asistent medical, farmacist!

Răspuns Câştigător
| Zedge a răspuns:

Nu poți urma o facultate fără bacalaureat, doar postliceală.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista facultăți fara bac

| johnnny123 a răspuns:

Nu găsești nicăieri facultăți fără bac? Ce ciudat... Oare de ce?

| Sistemulxxl a răspuns (pentru johnnny123):

Sunt o groaza! In special in jud Tulcea.

| gabicoo a răspuns:

Parcă ți-am mai spus.Singura facultate la care te primește fără bacalaureat este pe strada Babadag la Nr 142.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Dar tu nu și nu.
Și imediat faci rapot.

| pufulescu0o a răspuns (pentru gabicoo):

Daca nu ai lua la mişto pe toata lumea nu ai primi report! Mai si zici ca esti profesor! Vai de capul elevilor tai, le plang de mila...

| gabicoo a răspuns (pentru pufulescu0o):

Hopaaaa! Popândăul a vorbit! Credeam că știi doar să faci raport, aprecieri negative și să te bagi în seamă peste tot - așa ca proasta în târg. Dacă nu-ți convin comentariile mele poți să mă blochezi.

Marele istoric Emil Condurache spunea: "Este inutil să fii înțelept cu idiotul. E chiar contraproductiv. Mintea lui este goală, veșnic odihnită și orice ai spune nimic nu intră!" Așa că am să te ignor!

Era să uit: Dacă mi-ai fi fost elev nu terminai in veci clasa a V-a.

| ReddY25 a răspuns:

Nu exista asa ceva

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt foarte multe facultati fara bac si mai ales in Tulcea, nu imi vin acum in minte. Medicina e bine?

| flixbuster a răspuns:

Hai sa o luam asa: vrei sa ajungi la olimpiada pe tara dar tu nu treci inca de olimpiada pe localitate? Daca nu poti lua un bacalaureat, cum crezi ca vei face facultatea? Sau vrei doar sa cumperi o hartie fara acoperire in cunostinte?

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva. Nu am auzit niciodata de facultate fara bacalaureat.
Ba chiar si postlicealele necesita bac-ul. Bineinteles ma refer strict la studiile superioare acreditate. Nu astea de primesti o bucata nesemnificativa de hartie si gata, esti cineva.

| SwedishMeatball a răspuns:

Nu exista asa ceva, din pacate.

| martinionut a răspuns:

Da, există facultăți in cadrul cărora pot fi admiși doar cei care au dat examenul de bacalaureat, dar nu l-au promovat cu note de trecere! Altfel de facultăți poată denumirea de facultăți cu învățământ terțiar. Un exemplu de astfel de facultate este Universitatea Ovidius din Constanța ce are alocat pentru absolvenții ce nu au promovat bacalaureatul profilul servicii in cadrul căruia se poate face facultatea de detectiv particular