| Dani_9445 a întrebat:

urmeaza sa intru in clasa a 12 si inca nu stiu sigur ce facultate vreau sa urmez. Eu m-am gandit sa merg la ASE-Contabilitate si informatica de gestiune, in prezent eu sunt la profilul matematica-informatica la unul din cele mai bune licee din judet. Problema mea este ca nu imi prea place engleza,la modul ca ma descurc dar nu o invat cu drag. Vroiam sa aflu daca ma poate ajuta cineva sa imi explice ce se intampla mai exact la aceasta facultate la sensul cam ce materii se fac, nivelul de dificultate si sfaturi. Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai in general se face Contabilitate, Finante, Informatica de gestiune, Engleza sau Franceza, Management, Ecologie, Istorie, Ecologie, Drept civil si comercial la unele facultati se face si Merciologie.

| Dani_9445 explică (pentru AlexanderAdrian):

Engleza si franceza cam la ce nivel?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Dani_9445):

Ar trebui sa se faca engleza de afaceri, cu termeni economici. Un nivel putin peste medie.