| Aurasi a întrebat:

Ca asistent medical pot profesa si asistent de farmacie? dau funda... urgent!

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Din cate am citit pe internet, nu...
Nu stiu sigur...
Pa.

| Ceriik a răspuns:

Un asistent de farmacie are un job mai putin stresant, mai curat, mai linistit, dar nu castiga f. mult, caci e la cheremul patronului. Un asistent medical lucreaza mai mult, e mai stresat, face si garzi, dar are si libere, iar garzile se platesc si deci castiga mai bine. Totusi, acum dupa ce guvernul a taiat cu 25% salariul bugetarilor, nu mai stiu care din cei doi are salar mai mare. Inainte de criza, cu siguranta asistentii medicali aveau mai multe avantaje decat cei de farmacie: banul era ban, liberele libere si pe langa asta mai pica si cate ceva de la pacienti, mai picau si niscaiva medicamente si, una peste alta o duceau mai bine.

| Biutzamagic a răspuns:

Da cred ca da...ce sa zic chiar nu stiu happy

| Aurasi explică (pentru Biutzamagic):

Astept un raspuns sg pentru ca maine as vrea sa ma inscriu