| srgkiddo a întrebat:

Cam ce ar trebui sa invat pentru bac la biologie pentru nota 5? (Biologie vegetala si animala)

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să înveţi cât mai MULTE despre noţiunile menţionate în Programa de BAC :)

Vezi programa ( în vigoare ) la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-766.html

Toate cele bune!

| danutzu96 a răspuns:

Cam tarziu sa te apuci sa inveti... La biologie este cam mult de invatat. Ar trebui sa inveti cam jumatate din materie si daca ai noroc poti lua si mai mult. Dar timpul este scurt. Incearca sa rezolvi variante de BAC.

| Anna121 a răspuns:

Nu prea mai ai sanse sa inveti pentru a promova proba la biologie care se sustine vineri. Poti face multe variante in acest putin timp care ti-a mai ramas.

| srgkiddo explică (pentru Anna121):

Eu am invatat câte ceva pana acum, stiu sa fac problemele dar as fi vrut sa stiu ce sa invat mai mult.

| Anna121 a răspuns (pentru srgkiddo):

Multa bafta si cat mai multe variante.

| numainteresezideloc a răspuns:

Berbecule, pentru bac trebuia sa te pregatesti de cand ai inceput liceul.
Lasa ca lumea are nevoie si de manipulanti, nu numai de ceo

| srgkiddo explică (pentru numainteresezideloc):

Berbecule, nu este nevoie de un an întreg sa inveti pentru bac.De exemplu eu la romana am invatat intr-o luna toate operele si am facut pregatire la mate in ultimele doua luni si voi lua o nota destul de mare la ambele materii.Biologia pur si simplu nu mi-a plăcut.