| anonima125 a întrebat:

Cam ce optiuni am in ceea ce priveste facultatea daca sunt la un liceu cu profil economic, imi place matematica (dar DOAR M2, cea pe care o invat, deci mate-info ar fi exclus...) si nu imi place sa tocesc.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Câte ore de mate aveţi? Şi...mai aveţi şi alte materii la Economic care să conţină mate?
Hai, răspunde-mi, că tot încerc să dau de careva care-i pe profil economic să mă lămurească şi pe mine.

| anonima125 explică (pentru Vans):

Esti in gimnaziu?
Nu o sa faci alte ore care sa contina mate in afara de contabilitate (care e ff usoara). Si o sa mai faci economie din clasa a 11 a care de asemenea e f usoara. Bine, in afara de materiile care se invata si in gimnaziu (chimie si fizica) pe care nu o sa le mai faci din clasa a 11 a.
E frumos economicu' dar pentru mine nu este ceea ce imi doresc...
Pa, pa!

| Vans a răspuns (pentru anonima125):

Mulţumesc!

| TheHobbitHere a răspuns:

Asta depinde de tine ce iti doresti lasa-ti inima sa vorbeasca funda? (daca te referi la servici)

| anonima125 explică:

Daca imi raspunzi corect si ilustrat, iti dau funda tongue