| NameoftheCentury a întrebat:

Cam in cat timp pot invata toata matematica?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Matematica este infinita.

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai nevoie de o viata pentru a invata o parte din matematici.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciodată!
Trebuie mereu să exersezi pentru a fi la zi cu toate!
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Cunoştinţele în acest domeniu sunt infinite dar nimic nu este imposibil.
Să-ţi spun ce e de făcut.
Te duci în toate ţările, îi dezgropi pe Einstein, Newton, Aristotel, Arhimede, Platon, Cioran şi le furi creierul.
Vii înapoi în România, te operezi şi îţi pui creierul lor.
Simplu, nu?
Pa-pa.

| xBlackPearlX a răspuns:

In vreo 15 ani, este foarte grea.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nici macar marii matematicieni din istorie ca Euclid, Thales sau Pitagora nu stiau toata matematica!

| NemNUZ a răspuns:

Niciodata, ar trebui sa fi Einstein.

| Spitz10 a răspuns:

Ai nevoie de o viata intreaga...nu ai cum sa o inveti repede.

| DeeaVonP a răspuns:

Asa cum se zice, matematica este imposibila laughing! Poti lua meditatii de matematica sau sa mai lucrezi suplimentar, la perfectie nu ai cum sa o stii, debea ce profesorii incearca acest lucru...
Sper ca te-am ajutat! wave

Funda?
:* wave

| Aniu a răspuns:

Eu am invatat toata materia 1-8 intr-un semestru de meditatii.

| CTLN a răspuns:

Eheeeee! nu ai cum.nici profesorii nu au putut acest lucru.chiar daca faci pregatire sau ore suplimentare tot nu poti ajunge la acest miracol laughing Funda? big grin

| MaxLeon a răspuns:

Sincer toata matematica stiua de omenire cam nu stiu 10-20 de ani happy