| sweetkiss4u4ever a întrebat:

Cand incepe scoala anul asta? eu am auzit ca pe 1. e adevarat?

Răspuns Câştigător
| Adredemesconf a răspuns:

*Un mic copy-paste cu toate vacantele din anul scolar 2011-2012.Ai acolo tot ce iti trebuie.Si daca n-ai chef sa citesti, mai pe scurt scoala incepe pe 12 septembrie cu siguranta, deoarece trebuie sa incepa intr-o luni,nu? *

Anul scolar 2011-2012 nu mai incepe de pe 15 septembrie, elevii se vor prezenta in prima zi de scoala pe data de 12 septembrie. Cursurile anului scolar 2011-2012 se vor termina pe 23 iunie 2012.Regula va fi ca de acum incolo scoala sa inceapa intr-o zi de LUNI si sa se termine intr-o zi de VINERI.Vacantele vor fi mult mai rare – practic elevii vor avea, incepand din toamna, doar trei vacante fata de patru pana acum.

Semestrul I incepe luni, 12 septembrie 2011 si dureaza pana pe 23 decembrie 2011. Asta inseamna ca toate lucrarile si tezele semestriale trebuie sustinute de elevi pana la aceasta data. Pana acum semestrul I se incheia la sfarsitul lunii ianuarie.

Tezele din semestrul I se dau mai devreme, materia trebuie predata mai repede

Vacanta de Craciun incepe din 24 decembrie si dureaza pana pe 13 ianuarie 2012

Semestrul al II-lea incepe din data de 16 ianuarie 2012 si pana pe 6 aprilie vor fi cursuri.

Vacanta de Paste incepe din 7 aprilie si tine pena pe 22 aprilie

Continua apoi scoala din 23 aprilie pana pe 22 iunie cand se incheie Semestrul al II-lea.Neschimbata ramane vacanta prescolarilor si a elevilor din clasele primare, care au in continuare pauza de o saptamana. Ca o noutate, saptamana dinaintea vacantei de primavara se va numi "scoala altfel". Nu se vor mai face ore, ci activitati sportive, lectii de gatit sanatos, cursuri de siguranta pe internet.

Vacanta de vara incepe din 23 iunie si tine pana pe 9 septembrie.Pe 10 septembrie va incepe anul scolar 2012-2013.

Vacanta de vara va fi, asadar, mai scurta cu o saptamana.

26 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu, deci sunteți sub orice critică. PE 12 MĂ! PE 12! 12! 12! 12! DOISPREZECE SEPTEMBRIE 2011!

*scuze, mi-am cam ieșit din fire*

| mgtow a răspuns:

E minciuna adevarata nu e adevar adevarat. Se incepe pe 12 sau 13 sept.

| Vickyy a răspuns:

Nuuu.Incepe pe 12 septembrie!

| Marijuana a răspuns:

Http://www.dreptonline.ro/......1_2012.php

Semestrul I

Cursuri — luni, 12 septembrie 2011 — vineri, 23 decembrie 2011
In perioada 22—30 octombrie 2011, clasele din invatamantul primar si grupele din invatamantul prescolar sunt in vacanta.

Vacanta de iarna — sambata, 24 decembrie 2011 — duminica, 15 ianuarie 2012

Semestrul al II-lea

Cursuri — luni, 16 ianuarie 2012 — vineri, 6 aprilie 2012

Vacanta de primavara — sambata, 7 aprilie 2012 — duminica, 22 aprilie 2012

Cursuri — luni, 23 aprilie 2012 — vineri, 22 iunie 2012

Vacanta de vara — sambata, 23 iunie 2012 — duminica, 9 septembrie 2012 :).

| Isabelamaria21 a răspuns:

Nu,se incepe pe 12 Septembrie!

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana2012J a răspuns:

Pe 12

| AlexanderOne a răspuns:

Incepe pe 12 septembrie

| TheRock17 a răspuns:

Scoala incepe pe 12 septembrie.

Fundaitsaaa te roooggghappy

O zi buna!

| Maddu08 a răspuns:

Nu. Mama e profesoara si mi-a zis ca se incepe pe 12 septembriehappy:p

| kri a răspuns:

Nu,nu incepe pe 1, incepe pe 12 septembrie! FUNDA?

| cristi2011 a răspuns:

Pe 31 august! aveti mare grija

| αntoniα a răspuns:

Nu,incepe in 12 sept. Sper ca te'am ajutatbig grin:-X

| Denis2597 a răspuns:

Nu! Incepe pe 13.

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Scoala va incepe pe 12 septembrie. Pica luni.

| Andra2012 a răspuns:

Nu incepe pe 1 ci pe 12 septembrie 2011

| CookieMonsterDeea a răspuns:

Scoala incepe pe 12 septembrie. si se termina pe 22 nemaiavand vacanta dintre semestewinking

| Manowar a răspuns:

Pai eu stiu ca se incepe de pe 12 sept (ca pica luni ) :d

| lory_2640 a răspuns:

Pe 12, eu asa stiu:*

| patty26 a răspuns:

Intrebarea asta a fost pusa de 1000000 de orihee hee
Scoala incepe pe 12 septembriehee hee
O zi buna!

| Raluka133 a răspuns:

Incepe pe 12

| geox19 a răspuns:

Anul acesta scoala incepe pe 12 septembrie

| jojo_9774 a răspuns:

Nuuuu!
se incepe cu o saptamana mai devreme deci 15(data oficiala) - 7 =8 deci s-ar putea sa inceapa pe 8, funda?

| XxR0ObOtZeLuXx a răspuns:

Nu este adevarat.Scoala incepe pe 12 septembrie anul asta.