| anonim_4396 a întrebat:

Cand va uitati la persoana iubita va ganditi la cat de frumoasa poate fi? Sunteti "hipnotizati" de frumusetea persoanei pe care o iubiti? Faptul ca o vedeti pe persoana iubita perfecta va poate cauza gelozie, gandindu-va ca isi poate gasi o/un partener/a pe masura perfectiunii pe care voi o vedeti(chiar daca nu e perfect/a)?

1 răspuns:
| Ceapone66 a răspuns:

Salut,
Esti indragostit/a. Cu totii trecem prin astfel de stari. Important e sa nu-ti lasi gandurile sa-ti afecteze relatia. Ma refer la partea cu gelozia. Stiu pe cineva care era indragostit lulea dar si-a stricat relatia pentu ca avea tot ganduri aiurea si isi invinuia iubita fara rost. Oricum, sa revin la intrebarea ta: e absolut normal sa crezi ca persoana pe care o iubesti e cea mai frumoasa, sa fi hipnotizat/a. Nu ar trebui sa iti creeze gelozie o astfel de stare dar sunt cazuri in care gelozia poate depasi limitele normale. Cauta pe google informatii despre dragoste dar si despre gelozie. O sa gasesti informatii foarte bune.
Cu respect, Cristi