| alexRE a întrebat:

Caracterizarea Otiliei Marculescu si conditia femei intr-un text narativ studiat(enigma otiliei), reprezinta acelasi lucru? Adica caracterizarea si conditia Otiliei este acelasi lucru? E pentru bac asta...

Vreau sa fiu sigur.

Răspuns Câştigător
| CristinaLazar858 a răspuns:

Da e pentru bac. La ultima partea, adica partea a-III-a poate sa iti dea sa caracterizezi un personaj feminin dintr-un roman al experientei. George Calinescu se afla printe autorii canonici pentru Bac. Deci este obligatoriu sa cunosti opera si persojanele din ea. Mult succes la invatat! Sa te ajute Dumnezeu sa iei bacul cu note mari si sa ajungi la facultatea pe care ti-o doresti. Si eu am bacul anul asta.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat