| RAY a întrebat:

Care este cea mai grea materie pentru tine la scoala?

31 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Matematica.Mi-a fost urata mereu.Nu am inteles-o deloc, ma refer de prin clasa a 8-a in sus.De cand devine mai dificila. Urata materie, bleah

| whatevernvm a răspuns:

Mate

| Drimmero a răspuns:

Stiintele exacte mi-au dat batai mari de cap!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Si in prezent, fara suparare

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Am terminat de mult cu asa ceva.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Mai trebuie sa isi dezvolti ratiunea si sa devi ateu, asta e scopul meu sa te fac ateu, fie ca vrei fie ca nu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Bwhahahaha

| RAY explică (pentru Drimmero):

Mai stii cand ma m contrazis cu tine pe tema asta, nu ai vrut sa te alaturi comunitati noastre care va pune stapanire pe lumea asta https://www.tpu.ro/......chimbarea/

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu ai ales persoana potrivita pentru astfel de subiecte, iti zic din start ca sa nu ai asteptari.

| Freya1 a răspuns:

Matematica pentru ca nu am inteles-o niciodata si sportul pentru ca banuiesti is anxioasa

| Nemessys a răspuns:

Cred ca matematica.

| Superior a răspuns:

Inafara de primii ani de romana (primii 4-6 ani) si matematica (4-8 ani). Din istorie si geografie ne-ar trebui decat informatiile cu privire la tara noastra,sau daca ne sunt prezentate toate triburile de africani care mananca frunze cu pamant din nu stiu ce colt al Africii sa nu ne evalueze pentru asta. Apoi Franceza mi se pare inutila,de exemplu eu nu am inclinatie spre limba Franceza deloc,nu pot retine cuvintele si nu ma descurc la accent,insa la Engleza de exemplu invat un cuvant si nu-l uit nici dupa un an.
Faza cu limbile straine ar trebui sa existe scoala separata,si sa nu fii obligat sa o faci. Apoi fizica e foarte usuless, sau am avut eu noroc cu profesorii care dau note pe moca, doar preda si are pretentii sa vii cu tema facuta, cand nu explica si nu face o problema in clasa, deci brainly happy Apoi de ce rezolvam problemele alea? Adica... avem destui fizicieni, si un adevarat geniu ar incepe sa o studieze din proprie initiativa...nu din obligatie. Biologia sa zicem ca e utila, dar si la ea uneori te pune sa mananci mult rahat degeaba, iar la chimie la fel ca fizica, ma rog eu inteleg chimia destul de bine dar tot e oleaca complicata.
Deci...ahm...infara de astea, scoala e prost organizata si 40-50% din inforrmatiile ce te pune sa le bagi in cap sunt USULESS, le uiti peste 10 cand termini facultatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Iar incepi...las restul materiilor, ma opresc la franceza. De ce e inutila, ca nu-ti place tie?

P.S: Vad ca nici romana nu prea ti-a placut.

| UserRo10 a răspuns:

Cea mai grea materie este cea pe care o urasc din suflet, CHIMIA. Imi plac toatw materiile, dar cu chimia e jale la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost sportullaughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Serios? de ce? ma asteptam la Romana, Matematica

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Astea-s materii usoare Ray. Sportul e adevarata problema, mai ales cand ai un profesor care te pune sa alergi o ora intreaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grea? Nu stiu. NU am suportat franceza si geografia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chimia a fost cea mai grea materie peste care am dat laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca in primul an(cred ca a 7-a), am avut un prof care nu ne preda nimichappy, iar in clasa a 8(cred ca a 8-a), a venit o profesoara super rea. Mi-am luat primul si singurul 4 din istoria mea, iar atunci am jurat ca voi sta departe de chimie

De aia am mers eu pe profil vocationalhappy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sorry for this night

| missfatadelatara a răspuns:

Educația fizică.

| nirocino a răspuns:

Educaţia fizică pentru că când plouă ne ţine în clasă şi facem probleme la matematică!

| RAY explică (pentru nirocino):

Asta da drama man

| D3I3 a răspuns:

Lel, urăsc sportul. cu profesorul ep care îl am nu ai cum să iubești sportul dacă nu ești băiat +.+'

| suntsuper a răspuns:

Fizica

| Volsvagan70 a răspuns:

Fizica sau matematica. Cred ca totusi fizica este cea mai grea pentru mine.

| Bianca777 a răspuns:

Toate

| 00LUNA00 a răspuns:

Franceza.

| DariaPaula11 a răspuns:

Romana... Am un profesor bun dar e rau Parnavel wă