| anonim_4396 a întrebat:

Care este sensul chilotilor? La barbati inteleg, dar la femei? De ce in desenele animate de la telefizor foarte multe persoane isi arata fundul, dar acestea sunt doar baieti, si nu si fete. De ce atunci cand fetele au menstruatie, nu pot intra in apa la plaja? funda!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ajungi macar adolescenta ca sa intelegi intrebarile care le pui, ca oricum iti raspudnem, pentru tine nu fac sens, pentru ca esti mult prea mica sa le intelegi!

| Sn4k3 a răspuns:

Frumoase intrebari laughing.

| gelu1970 a răspuns:

Obsedata

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca tu esti fata si nu pricepi ca chilotul este un efect de imbracaminte care pastreaza igiena mai ales a unei femei esti la pamant. Daca vrei tu sa umbli in cwru gol sa te sufle tot praful si mizeriile, sa iei orice boala si toate ganganiile la 3, 14zda pe unde te asezi e optiunea ta. Daca o ai de tabla si nu te rod blugii / pantalonii etc iar e placerea ta. Daca nu vrei nici o protectie cand iti vin surprize neprevazute poate fi si problema altora dar daca te trezesti cu vreo scatoalca si data afara de pe undeva nu te supara pe altii. Traieste ca in desene tu si ia-te dupa filme daca tu crezi ca alea sunt modele de viata. Ce mai conteaza o parasuta in plus?

| pufulescu a răspuns:

Pai tocmai ca eu sunt barbat si la barbati nu inteleg de ce ar fi " obligatoriu" chilotul. Cel putin eu unul nu port, vara pentru ca imi este cald iar iarna fiindca am izmene in loc de chiloti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Chilo%C8%9Bi
Chiar nu inteleg de unde si pana unde se incadreaza aceasta intrebare la categoria "Educatie si Cultura generala"-as dori o explicatie plauzibila, daca se poate laughing

Singura concluzie pe care am extras-o din intrebarea ta este ca: "telefizo-rul" iti i fluenteaza in mod negativ gandirea si ca esti foarte axata pe fundurile baietilor.
Din pacate, cum am spus tv-ul si mass media in general nu este un mijloc de informare ci mai mult un mijloc de manipulare.

De ce se poarta chilot? De ce nu?!

| KlibrDM a răspuns:

Care este sensul acestor intrebari?

| ƘЭлT a răspuns:

Tu la ce boli faci reclama?

| Mari8804 a răspuns:

Ce naiba am citit...

| xZer0x a răspuns:

Ar trebui sa constulti un psiholog...