| KoJo07 a întrebat:

Care facultate este mai ok dintre Titu Maiorescu si Nicolae Titulescu?

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

La niciuna nu iti vor fi recunoscute studiile. De la ambele vei iesi Vanzator, si te vei angaja la Mega. Daca n-ai invatat, stai un an acasa si intra la stat. Iti zic din experienta. Inca poti lua decizia corecta.

| KoJo07 explică (pentru Sonia822):

Cum sa nu iti fie recunoscute studiile? La ce te referi? Daca nu iti sunt recunoscute studiile de ce mai exista?

| Sonia822 a răspuns (pentru KoJo07):

Intra in aceeasi categorie cu liceele particulare de la seral. Tu ai avea incredere intr-un coleg de-al tau care a facut liceul la particular, si a platit pentru asta? Nu, ai avea suspiciuni ca, fiind cu plata, profesorii nu au fost exigenti si nu i-au evaluat cunostintele, pentru ca A PLATIT. Daca a dat banul, ura si la gara. La fel si cu particularele. O afaceri. Oricum o sa fii dezamagit de nivelul slab al colegilor. O sa gasesti d-aia de nu stiu sa scrie corect gramatical. Iti zic, pentru ca asa am avut eu. Si multi happy O sa ai colegi care iti sar in cap daca intrebi profesorul de ce nu a venit la ultimele 10 cursuri, etc. Nu o sa te oti angaja la stat, o sa-ti spuna angajatorul ca nu are incredere in cunostintele tale, si prefera unul care a ternimat la stat, chiar daca domeniul nu are legatura cu job-ul. O sa ai numai probleme. Decizia iti apartine, ai fost avertizat

| Yurisa a răspuns (pentru KoJo07):

Pentru ca nu e prost ala care cere, e prost ala care da laughing
Stii cati bani fac pe seama celor care sunt disperati dupa o amarata de diploma?