| RoMalinaKitty a întrebat:

Care rechizite Scolare sunt Necesare pentru cl. 6?

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Bună!
Câte un caiet pentru fiecare materie din orar( la mate şi română chiar două, deoarece s-ar putea să vă ceară caiete de teme). Penar echipat cu tot ceea ce îţi trebuie(creioane colorate, de scris, ascuţitoare, riglă, stilou, radieră, rezerve de stilou etc.), un atlas geografic, bloc de desen A3, acuarele, pensule, paletă de pictat, foarfecă+lipici(opţional). În principiu acestea, dar vezi tu ce ţi se mai cere în septembrie.

3 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Caiete pentru materii,piesele necesare pentru matematica ( geometrie )
Caiet desen, pixuri, creioane, rigle, guma de sters.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Dar ce, mai esti clasa 1?
Un pix, un creion, rigla, caiete.

| MariaKTA a răspuns:

Pai caiete sutudenteisti si dictando creione,guma,stilou,penar,ghiozdan,culori,acoarele, rigle, forfece, lipici, creioane mecanice+mine