| curioasa210 a întrebat:

Ce rechizite sunt necesare in clasa a 6-a? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sfaterly a răspuns:

- 5 caiete studențești de mate
- 5 caiete studențești de română (dictando)
- 4 caiete mici mate
- 4 caiete mici dictando
- 1 caiet muzică
- 1 caiet biologie
- 1 caiet geografie
- 1 bloc de desen
- penar
- ghiozdan
- trusă geometrică
- acuarele/pensoane
- radieră
- ascuțitoare
- creioane normale
- creioane colorate
- carioci
- 2 pixuri cerneală albastră
- 1 pix negru
- 1 pix roșu
- 1 pix cu gel ( albastru)
- dacă vrei tu și stilou dar în a 6-a nimeni nu mai scrie cu stiloul
Și cam atât ar fi. Vezi ce îți mai cere la școală. Dacă mai vrei să știi ceva, mă poți întreba.
Baftă în noul an școlar! :*

| curioasa210 explică (pentru Sfaterly):

Buna! Mai am o intrebare:crezi ca o sa ne ceara atlase la geografie/zoologie?

| Sfaterly a răspuns (pentru curioasa210):

Bună! happy Asta depinde de profesor/ profesoară. De exemplu, noua nu ne-a cerut...dar tu ai putea să îți cumperi, îți va prinde foarte bine. happy

| curioasa210 explică (pentru Sfaterly):

Multumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti caiete studentesti,o trusa geometrica, un creion, pix, radiera, ascutitoare si cam atat. laughing
Vezi la Desen ce iti cere...

| Bernardus a răspuns:

Iti iei si tu caiete, ca nu e bai daca mai faci un drum la librarie, niste pixuri, un creion, radiera, o rigla si astepti sa vezi ce iti cere la desen. Oricum, eu am supravietuit a 8-a cu pixuri imprumutate

| curioasa210 explică (pentru Bernardus):

Merci de raspuns. Eu locuiesc in comuna nu la oras. Nu-i departe orasul pentru a ma duce la librarie, dar este obositor (20 km). Trebuie si benzina si nu pot pentru un pix sa ma duc la oras. Au pixuri si la magazinele de aici din sat numai ca eu nu le consider calitative+ca se termina la 1 saptamana dupa ce le cumperi

| Eu2208 a răspuns:

Salut eu sunt a 7-a si iti vor trebui caiete creioane, penar cu tot ce trebuie in el, repertuar, trusa de geometrie, materiale pentru desen, si tot ce iti mai spun profesorii...
Succes! Sa sti ca este usoara a 6-a