| anonim_4396 a întrebat:

Ce rechizite sunt necesare pentru clasa a 5 a?

Răspuns Câştigător
| EaEmma a răspuns:

Tot ce ai nevoie pentru întregul an!
Click cl a v a.
http://librariilealexandria.net/2011/09/rechizite-pentru-clasele-v-viii/

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Tot ce iti luai in 1-4 dar iti vor trebui mai multe caiete studentesti.

| Roliii a răspuns:

In penar cam aceleasi ca si an de an, dar la caiete ar trebui sa astepti sa treaca prima saptamana de scoala ca sa vezi ce fel de caiet iti va cere fiecare profesor si iti vei nota pe un carnetel si in weekend te duci sa-ti cumperi

| lovelife22 a răspuns:

Eu acum am trecut a 6-a, iar intr-a 5-a mi-am luat caiete studentesti si mici, o trusa de geometrie, un atlas pentru geografie si cam astea ar fi, pe langa creioane si pixuri (eu am inceput din clasa a 5-a sa scriu cu pixurile, vei vedea de ce), iar carnet mie mi-a dat de la scoala. funda?