| Keisha a întrebat:

Care sunt bazele englezei?

2 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Pai, incerca cuvintele de baza, gen fructele, numelere, hainele, [e categorii, apoi incerca ceva gramatica.Gramatica o sa poti gasi per orice site iar, referitor la cuvinte, da pe youtube learn englisg-fruit, sau ma rog, ce vrei tu, sau languageguide.org-aici ai si gramatica, si vocabular.Succes!

| Dєєa a răspuns:

Buna,
Pentru invatarea limbii engleze, iti trebuie multi ani de practica si exercitiu. Imi amintesc ca de la 3 ani, tata a inceput sa ma invete bazele limbii engleze dintr-o carte.
La 5 ani, parintii mi-au pus profesor iar acum, la 15 ani...am ajuns unde am ajuns.happy
Nu as putea sa iti spun care este cea mai usoara metoda. In primul rand, trebuie sa lucrezi carti intregi de exercitii (gramatica + compuneri), apoi sa ai multa conversatie si practica si sa incerci sa prinzi cat mai multe cuvinte de la filme, desene sau documentare.
Sper ca te-am ajutat!

Funda, te roog mult? big grin