| mentholinks a întrebat:

Care sunt bazele realitatii?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Constientizarea presupun.

| SilentRain a răspuns:

Foame din stomac

| CostinAlamariu a răspuns:

Pai in primul rand Logica...

| oglindasultanului a răspuns:

Tu esti bolnav, si eu credeam ca esti vreun cunoscut cu cont facut la misto. Realitatea este fizica sau psihologica, ceea ce ai in jur vs ce ai in cap. Ceea ce te atinge vs ce scenariu iti creezi.

| MPersephone a răspuns:

Judecata. Gandirea.

| TheMaker a răspuns:

Nu există baze. Totul este relativ și ține de percepția fiecăruia.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru TheMaker):

Daca totul este relativ inseamna ca si afirmatia "totul este relativ" este relativa deci nu absoluta deci nici adevarata. In concluzie propozitia "totul e relativ" e falsa si incoerenta logic vorbind big grin