| waXonwaXoff a întrebat:

Mi-am setat PC-ul in limba italiana, pentru ca vreau sa o invat si cum asa am pus bazele englezei pe care o stiu destul de bine am hotarat sa schimb limba PC-ului.Trebuie sa mentionez ca l-am reformatat si inainte de ai da "Install now" am selectat l.italiana.Problema e ca in limba italiana calculatorul imi da alte semne de punctuatie spre exemplu in loc liniuta - imi da un apostrof '
Inainte de a-mi scrie mailul pe yahoo sau pe TPU trebuie sa selectez jos in dreapta "EN" engleza.INTREBAREA e cum pot sa las PC-u in italiana dar sa scriu cu caractere specifice EN?

4 răspunsuri:
| alex1991 a răspuns:

Da. din setari pe la regional la keyboard stergi italiana si lasi decat en sau selectezi de langa ceas tot timpul cand scrii enwinking

| waXonwaXoff explică (pentru alex1991):

Dar cum, mai elabora poti sa mi zici?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru waXonwaXoff):

Apasa pe Shift+Alt apoi tine apasat shift si cauta semnele pe care le vrei.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru waXonwaXoff):

Ca sa schimbi limba du-te la Control Panel la Clock, Language and Region. Apoi dai la Language and Region iar la limba selectezi limba care vrei.
Sau daca e in taskbar icnita cu limbile schimba de acolo.
Taskbar=bara de jos, cea albastra.