| GulDan a întrebat:

Care sunt dezavantajele si avantajele daca nu mai continui facultatea din a 12-a?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Toate facultățile sunt o loterie, tu decizi ce vrei să faci!
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| Lionsgate a răspuns:

Muncesti cu ziuca 50 lei, sau poate nici macar atat laughing. cu facultatea facut ai mai multe sanse sa te angajezi si la un salariu mai bun. Daca ai numa liceul e asa si asa, dum tie norocul.

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Dezavantaje : nu iti vei gasi un loc de munca foarte bun asta insemnand salariul mai mic, nu te vei ajunge cu banii, iti vei gasi mai greu un loc de munca si nu vei avea o functie inalta si ar fi bine sa ai o diploma big grin zic... Avantaje: petreci mai mult timp acasa, cluburi( dar de undeva trebuie sa ai bani asta ar insemna facultatea pentru un salariu mai bun ) si cred ca atat. A si la o varsta vei vrea sa ai o familie daca esti baiat : o femeie se uita si la inteligenta nu doar la portofel si pentru a te intretine pe tine cat si familia trebuie sa lucrezu undeva cu un salariu bun asta insemnand sa termini facultatea.

| dede11112 a răspuns (pentru BeHappyAndSmile):

Multi nu isi gasesc un servici bun nici cu 2 facultati in Romania...

| BeHappyAndSmile a răspuns (pentru dede11112):

Daca cu doua nu isi gasesti crezi ca fara si-ar gasi?

| GulDan explică (pentru dede11112):

In Romania...dar m-am gandit ca daca dau la limbi straine ma voi duce in alta tara.

| ArisaMiura a răspuns:

Avantaj: o sa poti sa te angajezi repede (ca necalificat cel mai probabil). Dezavantaj: o sa regreti ca iti ia job-ul ala de necalificat unul cu facultate...