| anonim_4396 a întrebat:

Cat mi-a trecut profa in catalog daca a fost -7 pe test?

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nota 7 ti-a trecut.

| Georgiana05 a răspuns:

Eu am văzut profesori care dacă era cu minus, însemna 6. Acum depinde de ai tăi.

| KanameKuran a răspuns:

Cu siguranta a trecut nota 7. Indiferent ca e + sau -, nota va fi aceeasi ca si numarul scris. Daca, insa nota este scrisa cu, (6.3) atunci se rotunjeste la cel mai aproape intreg (6, 3 = 6; 6.5 = 7)

| Lioana a răspuns:

Nu stiu ce profesoara ai tu dar daca e una normala sigur a trecut nota 7 in catalog.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Cred ca e destul de logic, ti-a trecut nota 7.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nota 7, minusul ala l-a pus probabil sa-ti atraga atentia ca testul tau nu a fost chiar de 7 (fix).

| Raducons a răspuns:

Sapte ar fi trebuit sa treaca, (-7 )inseamna 6, 50 care se rotunjeste de obicei.

| IIIshaneIII a răspuns:

Poate nu ti-a trecut nota si asteapta sa vada cum mai evoluezi si dupa iti da fie un 6 fie un 7 fie un 8 sau poate chiar 10

| nda a răspuns:

De ce nu intrebi diriginta? Sau oricare profesor.

| Petrovic a răspuns:

Probabil 7.

| ionutborcea a răspuns:

Tot 7 a trecut - e pus acolo ca să creze panică dar de fapt e aceeasi notă =)

| NikFlorian a răspuns:

Nota 7.