| anonim_4396 a întrebat:

Baai. ajutati.ma si pe mine. Am dat test la fizica si m.o prins ca am copiat. Mi.o trecut 1 in catalog. si faza e ca profa e si diriga.mea.nimeni din familie nu stie de nota. Ce sa fac? Help! Funda

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Cea mai buna solutie este adevarul. Spune-le si promite-le ca nu o sa mai faci.Cat despre diriga ta, chiar daca pare greu cred ca ar trebui sa te duci sa ii ceri scuze (asta in cazul in care nu se enerveaza). Daca ti-e rusine du-te la sfarsitul orei, pe culoar dupa ce iese din clasa.Si eu am luat note de 1, chiar doua si am spus acasa, ma rog de una stiu sigur ca am spus, de cea de-a doua nu mai imi aduc aminte rolling on the floor, dar important e ca am spus de una.Mai bine spune-le ca poate suna pe acasa diriga ta, la telefon am refer, sau poate la anul la prima sedinta isi aduce aminte asa deodata si le spune.Bafta!

| Lalaaal a răspuns (pentru Floreenofficial):

Da bai da cum sa le spun?

| Pinkfest a răspuns:

Mda. Cum a spus InnocentBoy. Sustin ideea ^_^"

| Pinkfest a răspuns:

Ceva de genu: Mami...puppy dog eyes iti zic ceva da sa nu urli bine?! Am luat.un...1. Dar "promit" ca o sa-l scothappy. Si o sa-ti faca scandal..alea..alea. Si dupa o sa zici : Dar ai fi preferat sa afli de la altii de cat de la mine? Si jap. Trecewhistling. Multa bafta! big hug ^_^

| hermina004 a răspuns:

Buna,eu cred ca ar trebui sa le spui parintilor, altfel vor afla de la profa, si mai ales daca este diriga ta, nu stiu ce sa-ti spun incearca sa-i gasesti in toane bune, sau cui te intelegi tu cel mai bine din familie.Bafta!