| SomethingWild a întrebat:

Cateva activitati ale organizatiilor ecologiste! va rog raspuns rapid:O3

1 răspuns:
| robertzica a răspuns:

Sa faci propriile tale cosuri si fiecare cu o parte si sa le reciclezi! Sa cureti chestiile care se arunca pe mediul inconjurator, sa nu ii lasi pe ceilalti sa faca rele pe pamant sau sa arunce scrum de tigari etc. Nu e voie sa aruncati suc pe iarba. Sau macar cand aveti nevoi nu mai faceti afara in acele chestii din stomac din ce mancam nu poti neaparat sa le digeri cum trebuie si raman niste oxidanti si oxideaza pamantul