| victor987 a întrebat:

Cati dintre voi cred ca atentatele de la Boston au fost un inside job sau false flag operation, adica guvernul american a provocat atentatele sau a avut o mare implicare?

9 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Eu cred ca si acum era false flag ca si in 11 septembrie 2001.

http://www.youtube.com/watch?v=IWhGYZHD5xw

http://www.naturalnews.com/039980_The_Craft_photos_communications_van.html

http://www.infowars.com/......-bombings/

Si inca ceva interesant am gasit legat de asta, mai exact este vorba despre "Illuminati card game".

http://ufosightingshotspot.blogspot.ro/......ggers.html

Sunt curioasa inca de ceva, care este situatia cu cele 3 victime care au murit (daca au murit)?
De exemplu Dawn Hochsprung care a murit in macelul din scoala in Decembrie, acum a aparut si in Boston:

http://www.itsagodthingproductions777.com/boston/Figure_27.jpg

Oare ce s-a intamplat in realitate cu baiatul de 8 ani Martin Richard?

| suffarstar a răspuns:

Adica au omorat 3 oameni, 150 de raniti din care peste 20 in stare foarte grava, asa de florile marului? Si cam care ar fi scopul?

| victor987 explică (pentru suffarstar):

Deschide ochii si vezi ce se intampla in lume si in America si o sa vezi care e scopul...

| suffarstar a răspuns (pentru victor987):

Eu zic sa deschizi tu ochii. Teroristii care au pus bombele sunt radicali musulmani, uita-te ce se intampla, in Israel atentate de genul sunt cam o data pe luna, 11 septembrie iti spune ceva? 2.993 de morti? Crezi ca ar dorii cineva sa-si distruga propria tara doar ca sa initieze un razboi?
Tu si cu Lovendal.Coreea de Nord a declarat ca detine pontial nuclear, bombe atomice in masa, rachete de lunga actiune ...si el spunea ca de fapt SUA cauta pretexte ca(virgula) Coreea de Nord e o tara pacifista......cand ei au zis cu gura lor ca au arme nucleare si sunt gata de un atac asupra Japoniei si insulelor Hawaii.Am mai fumat de-astea.

| victor987 explică (pentru suffarstar):

Ca sa intelegi ceva din ce se intampla in lumea asta u mai intai trebuie sa te maturizezi daca u crezi ca guvernul e ca mama si tata te apara te ocrotesc isi dau viata pentru binele cetateanului te inseli amarnic,oamenii care conduc tarile la nivel global,marea lor majoritate sunt niste marionete in mainile adevaratilor lideri mondiali-cei care au banii, bancherii! daca u pui botul la tot ce vezi la tv(media fiind detinuta tot de afaceristii astia gen voiculescu, etc) si nu cercetezi, nu cauti sa aflii din mai multe surse sa ti faci o parere proprie si nu sa fii o oita in turma de fraieri, asta e problema ta din pacate is multi ca tine care cred ca cuiva ii pasa de oamenii de rand aia 2, 3 la suta care conduc lumea lor li se rupe de restul,ne vor sclavi, prosti, indoctrinati, manipulati, iar cu marea majoritate se pare ca au reusit!

| suffarstar a răspuns (pentru victor987):

Nu sunt manipulat si pentru cultura ta nu stau nicio ora pe zi la TV singura data cand ma uit la tv e cand sunt meciuri.Stiu ca se invart tot felul de afaceri care nu se spun, dar nici in halul ala.Cred ca americanii fac totul din interese, dar sa nu exageram.Se estimeaza ca in 2020 SUA va detine locul intai in exploatarea petrolului.In Israel sunt atentate peste atentate, cand a fost ucis Bin Laden multi spuneau:"E o inscenare!", dar cand liderul Al-qaida a declarat ca intr-adevar liderul muslman a fost ucis si ca Europa si SUA vor plati scump pentru asta? Se manipuleaza intr-adevar, suntem mintiti, dar unele lucruri nu se pot ascunde.Vei vedea in curand.Ai auzit de Hamas? De Al-Qaida? Am mai auzit basme ca uraganul Sandy a fost programat doar ca sa vada lumea ca Obama ajuta lumeasi sa fie votat.Deja o dam in mintea copiilor cu conspiratiile astea.Nu spun, e adevarat ca blocul SUA aranjeaza multe lucruri, ca presupusele OZN sunt de fapt navete americane sau sateliti de tehnologie avansta pentru a vedea tot ce misca tarile vecine, cred ca ai auzit de experimentul Philadephia.Si daca spui ca media ne minte, de unde detii tu atatea cunostinte puternic bogate in adevar sau ai rude la Casa Alba? Si cand iti spun fapte reale nu-mi mai tine morala...
Imi spui sa ma maturizez cand tu de fapt scrii "Tu" "u".

| victor987 explică:

Si asta cred ca o sa ti placa...http://www.youtube.com/watch?v=NO24XmP1c5E

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Intr-o era a globalizarii, existenta statelor si continentelor este doar o iluzie prin care se mai pastreaza aparentele. Nu mai exista SUA sau Israel sau Afganistan, China sau Rusia, India sau Australia. Existam doar NOI si EI. Noi - marea masa si Ei - cei cativa care prin pozitia lor financiara domina lumea. Si sunt de toate natiile si toate culorile si isi dau mana "transcontinental" la bune si la rele cu un singur scop - acela de a creste si mai mult averile familiilor lor. Nu cred in existenta teroristilor si daca totusi ei exista - sunt tolerati si chiar antrenati de catre ei doar pentru a servi intereselor celor mari. Este ca si cand ai spune ca, in secolul serviciilor secrete si a supravegherii prin satelit - mai pot exista ferme de plante stupefiante. Si ghiciti ce? E plina America de Sud, Africa si unele zone din Asia. Producatorii si traficantii exista si isi desfasoara activitatea bine-mersi. O dovedeste existenta drogurilor in circulatie. De ce? Pentru ca se invart bani multi si banii astia finanteaza campanii, razboaie, crize artificiale si tot soiul de alte dracovenii etc.