| anonim_4396 a întrebat:

Caut si eu un traducator bun, stie cineva vreo aplicatie ceva, in afara de Google Translate nu traduce bine de multe ori...

15 răspunsuri:
| Georgiana05 a răspuns:

Scrii pe google " translator" și îți apare direct acolo să scrii, nu să intri pe site.

| RAY a răspuns:

Sintaxa difera in anumite limbii asa ca un robotel nu poate traduce corect, google traducere este bun

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă și o traducere cu ajutorul acestor linkuri, însă niciun translator online nu îți va face o traducere excepțională. Dar, dacă ai câteva cunoștințe elementare din limba respectivă, astfel încât să mai poți aranja textul, atunci va fi ok.
http://translate.google.ro/
http://www.bing.com/translator/
http://www.roman-englez.ro/

| Idkidk a răspuns:

Dictionarul.

| ziftode a răspuns:

Din pacate, in afara de cineva care stie foarte bine acea limba, SI PE CARE IL CUNOSTI, singura solutie e pe bani, poti sa cauti pe google: "traduceri autorizate", stiu ca nu iti doresti asta insa google care ar trebui sa fie cel mai bun ma calca pe nervi serios, am cautat de curand "te dau in gat" sau "te parasc" si mi-a dat niste raspunsuri de mi-a venit acru, inclusiv dupa ce am insistat, m-am trezit ca traduce cu niste injuraturi urate de mama care nu au nici o legatura oarecare (dumnezeule)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://mobile.reverso.net/en e mai ok decat google...

| ionutborcea a răspuns:

Eu nu cred că există o aplicație mai buna ca google translate încearca sa scrii tu mai explicit si mai gramatical si ai să vezi ca o sa mearga deminune fără suparare! rar să mai gresească g.translatu eu chiar il recomand nu renunța asa una cu doua la el că nuneste altul mai bun este cel mai bun si folosit la nivel global.

| anonim_4396 explică (pentru ionutborcea):

Eu scriu gramatical bine pe el, nu mai te fa destept tu.

| ionutborcea a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis nu te supăra doar dacă tu o ții pe a ta continuă!

| Tokyo1sa1va1scot a răspuns:

Try 50 languages because has an rubric with translate. But take care what aplication do you download because for each language is a diferently aplication. I writed in english just because i learn if i made a mistake please say me.
Thanck

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns (pentru Tokyo1sa1va1scot):

Este EXTREM de gresit ce ai scris tu acolo

| Tokyo1sa1va1scot a răspuns (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

Thankc you, but if you don't say me how i did wrong i will remain so stupid

| feliciamarinela a răspuns:

Buna! Cine cauta traducatori online rapizi pot folosi serviciile oferite de http://www.biroutraduceribucuresti.ro
Eu am fost multumita atat de calitatea traducerii, cat si de rapiditatea cu care mi-a fost trimis documentul inapoi. Multa bafta! ^^