| Petronela a întrebat:

Ce alegeti intre profil economic sau stiinte sociale? motivati-va raspunsul

Răspuns Câştigător
| Quiss a răspuns:

Eu am ales stiinte sociale: e un profil lejer, ai putine teme, nu te stresezi.

7 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Eu acum am admitere si sincer, as alege stiinte sociale.Acolo(din cate am auzit) faci cam din toate si este destul de bine.

| DiDi a răspuns:

Petro, de exemplu, as alege spre ce am eu inclinatie. Ce imi place mie sa fac, ce imi face placere sa fac, in primul rand m-as gandi la ce ma descurc eu cel mai bine si ce satisfactie imi aduce profilul respectiv, in concluzie, as alege stiinte sociale.

| SweetCandy a răspuns:

EU as alege stiinte sociale, pentru urasc matematicalaughing

| narcis13 a răspuns:

Eu am terminat la profil economic.Se fac multe discipline de specialitate, economie politica, economia intreprinderii, educatie antreprenoriala, contabilitate etc.Matematica studiata la clasele de economic este mate m2, a doua ca dificultate dupa ce se studiaza la mate-info.
Acum, daca as fi pus in situatia de a alege, probabil ca as opta pentru stiinte sociale, desi nu imi pare rau ca am absolvit acest profil.Depinde de inclinatiile fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ales stiinte sociale.happy nu_mi place matematica(dar n-am scapat de ea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi imi place matematica, n-as da la un profil economic.
Stiinte sociale, cu siguranta.

| dyana_8491 a răspuns:

Eu am ales profil economicbig grin e mai putin de tocit, e supers frumos si ai si o meserie la sfarsitul liceuluibig grin acum nu stiu fiecare cu alegerea luiwinking