| AnnAnne a întrebat:

Ce ati alege intre facultate in afara(Anglia de ex.) si Romania?

Răspuns Câştigător
| BogdanPunct a răspuns:

Nu am varsta sa aleg, dar sigur stiu ca in afara e mult mai bine. Viitorul Romaniei e PRAF!
Daca vrei sa ai 5 ani de facultati si mastere si sa primesti un salariu de profesor, stai aici.winking

9 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Daca ai finantare, ar fi preferabil sa alegi strainatatea.
Multi vor acolo dar nu au bani destui pentru asta.
E suficient sa stii ca aproape toti copiii de politicieni sau afaceristi studiaza in strainatate.
La noi ramane doar cine nu are de ales.

| thegreatgatsby a răspuns:

In afara.

| TeddyAn a răspuns:

Nu înțeleg de ce toată lumea ar alege Anglia. În Anglia nu numai că îți va fi de 1000x mai greu dar nu ți-ar aduce niciun avantaj față de România înafară de experiența din străinătate. Ce fac dobitocii de la guvern cu sistemul educațional nu are legătură cu ce învățați voi. Dacă vrei să înveți, de nevoie înveți oriunde!

| d33utza003 a răspuns:

Anglia, cu siguranta, pentru ca acolo mai poti sa te si angajezi inca de pe bancile facultatii si sa castigi si bine. in timp ce in Romania e bataie de joc si daca ai bac, si daca nu! si daca ai facultate, si daca nu ai!

Răspuns utilizator avertizat
| d33utza003 a răspuns (pentru X3N0N):

Daca esti dotat pentru un astfel de sport.dar nu toti rezistam sa alergam dupa o mingie timp de 90 de minute+prelungiri.

Răspuns utilizator avertizat
| divide224 a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa faci studiile in Anglia,du-te, acolo ai mult mai multe sanse sa-ti creezi un viitor, iar eu cred totusi ca acolo scoakla e mult mai buna ca si aici.